Лайпциг се показа на голямата сцена и няма от какво да се срамува (видео)

Най-одумваният клуб в германския футбол в последно време РБ (Лайпциг) написа успешна първа глава от историята си в Първа Бундеслига, измъквайки 2:2 при гостуването си на Хофенхайм в последния мач от дебютния кръг за новия сезон. Футболистите от Източна Германия на два пъти изоставаха в резултата, но в крайна сметка успяха да спечелят точка благодарение на гол в последната минута.

РазенБалшпорт се появи на футболната карта преди седем години и вече е в елитната група. Спонсорираният от Ред Бул клуб разполага с огромен бюджет, но независимо от това в състава няма никакви големи звезди. Водени от новия си треньор Ралф Хазенхютъл, оставил отлични впечатления с Инголщат 04 през миналия шампионат, "биковете" демонстрираха отворена и нападателна игра и при малко повече късмет можеха да си тръгнат и с победа.

Играчите на Хофенхайм също бяха настоятелни в предни позиции и само отличните спасявания на двамата вратари запазиха нулевото равенство до 55-ата минута. Тогава Лукас Руп вкара за 1:0 след корнер, но само три минути по-късно капитанът на Лайпциг и бивш играч на домакините Доминик Кайзер изравни. Секунди преди попадението на гостите обаче имаше много спорно положение за нарушение пред тяхното наказателно поле, което съдията подмина.

В 83-ата минута Хофе пак успя да излезе напред след отличен пробив на Себастиан Руди и последващ завършващ удар на Марк Ут. В края обаче австрийският национал Марсел Забитцер се възползва от остро подаване отдясно и намери целта за 2:2.

Веднага след паузата за РБ предстои първо домакинство и то не срещу кого да е, а срещу Борусия (Дортмунд).