Очаквайте в 11:00 БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Бундеслигата с интересен временен лидер (видео)

Отборът на Кьолн временно се изкачи на първо място в класирането на Първа Бундеслига. В първия мач от третия кръг на германското първенство "козлите" разбиха с 3:0 у дома Фрайбург. И трите попадения бяха реализирани преди почивката. В 29-ата минута Антони Модест бе точен за 1:0, а само две минути по-късно Леонардо Битенкурт вкара нов гол за домакините. Класическата победа на Кьолн оформи Модест в 43-ата минута.

Кьолн събра 7 точки и е с точка пред втория в подреждането Байерн (Мюнхен). Херта (Берлин) също е с 6 точки. Фрайбург записа втора загуба от началото на сезона и заема 12-а позиция с 3 точки.