БФ Волейбол официално представя Джанлоренцо Бленджини като национален селекционер

Супер Нгапет с 21 точки, Франция удари Канада с 3:0 в Рио

Европейският волейболен шампион Франция постигна втора победа на Олимпийските игри в Рио де Жанейро и се доближи до класиране на 1/4-финалите. Воденият от треньора Лоран Тили тим надделяха без особени проблеми над Канада с 3:0 (25:19, 25:16, 25:19) в мач от 3-ия кръг в Група А на мъжкия турнир, игран късно снощи пред около 6500 зрители в зала "Мараканазиньо".

По този начин французите са на 2-о място във временното класиране в групата с 2 победи, 1 загуба и 6 точки, с колкото са и домакините от Бразилия на 3-о място, които пък изненадващо отстъпиха на САЩ с 1:3. Двата отбора имат големи шансове за място на 1/4-финалите. Канада пък е на 4-о място с 1 победа, 2 загуби и 3 точки, колкото имат и "янките", като и двата тима запазват шансове за продължаване напред. В следващия 4-и кръг в групата Франция играе именно срещу САЩ, а канадците с аутсайдера Мексико. Срещите са съответно утре (13 август) от 23,05 часа и в неделя (14 август) през нощта от 02,30 часа българско време.

"Петлите" напълно контролираха играта от началото до края на срещата. В първия гейм французите постепенно дръпнаха с 18:12, за да го спечелят с 25:19. В началото на втората част европейските шампиони бързо поведоха с 7:1, след което спокойно я затвориха в своя полза при 25:16. Третият гейм се разви по подобен сценарий - 25:19 и 3:0 за Франция.

Страхотен мач за Франция изигра звездата на тима Ървин Нгапет, който бе над всички със страхотните 21 точки (2 блока, 3 аса, 84% ефективност в атака и 69% перфектно посрещане) за победата. За "кленовите листа" Николас Хоуг завърши с едва 11 точки.

КАНАДА - ФРАНЦИЯ 0:3 (19:25, 16:25, 19:25)
КАНАДА: Тайлър Сандърс 2, Гавин Шмит 9, Николас Хоуг 11, Джон Перин 1, Джъстин Дъф 3, Грейъм Виграс 7 - Блейър Бан-либеро (Руди Верхьоф, Фредерик Уинтърс 2, Стивън Маршъл 4, Дейниъл Ван Доорн, Джей Бленкеню)
Старши-треньор: Глен Хоуг
ФРАНЦИЯ: Бенжамен Тонюти, Антонен Рузие 13, Ървин Нгапет 21, Кевин Тили 6, Кевин Льо Ру 6, Никола Льо Гоф 8 - Женя Гребенников-либеро (Пиер Пужол)
Старши-треньор: Лоран Тили.