Успешно начало за Костова и Томова в Букурещ

Елица Костова и Виктория Томова постигнаха победи в първия кръг на квалификациите на турнира с награден фонд 250 000 долара в Букурещ. Костова, която е поставена под номер 3 в пресявките, спечели с 4:6, 6:1, 6:2 срещу румънката Габриела Татарус, а Томова победи Башак Ерайдин от Турция с 6:2, 6:2. Двете си осигуриха 730 долара от наградния фонд и 10 точки за световната ранглиста.

26-годишната Елица вчера стигна до най-голямата титла в кариерата на турнира с награден фонд 100 000 долара в Будапеща, където победи на финала именно Томова. Поради тази причина стартът на участието и на двете тенисистки в Букурещ бе отложено за неделя и днес те ще трябва да изиграят два мача. По-късно през деня Виктория, която постигна 10-а победа от последните си 11 мача, ще се изправи срещу поставената под номер 4 в пресявките Марина Мелникова от Русия, а Костова ще играе с испанката Хеорхина Гарсия Перес.

На Елица й трябваше известно време да се адаптира към новия турнир. Тя загуби първия сет, след като допусна пробив в петия гейм срещу участващата с "уайлд кард" Татарус. Тя имаше няколко шанса да се върне в сета, но го предаде с 4:6. След това обаче Костова доминираше, поведе във втората част с 4:0 и я спечели с 6:1, а в третата даде два гейма на съперничката си и приключи мача след час и 57 минути.

Томова започна днешния двубой с пробив, който бързо бе върнат, но последва серия от четири поредни гейма в нейна полза и аванс от 5:1. 21-годишната българка по-трудно взимаше своите сервис геймове, но стигна до 6:2 в първия сет. Във втората част тя бе по-убедителна и поведе с 5:0 преди да даде гейм на съперничката си. След като спаси няколко мачбола туркинята успя да намали на 5:2, но малко по-късно трябваше да напусне корта победена.