Контролна среща: ЦСКА-София - Крумовград 0:0

Преди сблъсъка с Халеп, Шиникова бие и на двойки

Българката Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на WТА на червени кортове в румънската столица Букурещ с награден фонд 250 хиляди долара. Шиникова и Рената Ворацова (Чехия) победиха на старта участващите с "уайлд кард" румънките Ирина Бара и Николета Даскалу с 6:4, 6:4 за 68 минути.

Българката и чехкинята направиха пробив в десетия гейм, с който спечелиха първия сет. Във втората част двете поведоха с 4:1, но съперничките им изравниха. След това Шиникова и Ворацова взеха подаването си и с нов пробив приключиха мача. Българката и Ворацова заработиха по 60 точки за класацията на WТА на двойки и по 910 долара. Следващите им съпернички са вторите поставени Паула Кания (Полша) и Барбора Крейчикова (Чехия).

Шиникова продължава успешното си представяне в турнира. Тя започна от квалификациите на сингъл, класира се за основната схема, след което се наложи над 95-ата в света украинка Катерина Козлова с 6:2, 3:6, 6:3 снощи. Във втория кръг утре Шиникова ще играе срещу водачката в схемата Симона Халеп (Румъния). Все още не е ясен часът на сблъсъка.