България с лесна победа над Албания в Европейската лига (ГАЛЕРИЯ)

Волейболистите от националния отбор на България, водени от треньора Мирослав Живков, постигнаха втора поредна победа в Европейската лига. Момчетата на Миро Живков биха без особени проблеми Албания с 3:0 (25:17, 25:17, 25:15) във втората си среща от първия турнир в Група А, игран тази вечер пред малко над 1000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.
България с лесна победа над Албания с 3:0 в Европейската лига
По този начин българите са начело във временното класиране с 2 победи от 2 мача и 5 точки. Албания пък са на последното 4-о място без победа и без спечелена точка до момента. Утре (12 юни) са последните мачове от турнира, като албанците играят срещу Дания, която по-рано днес допусна втора драматична загуба с 2:3 - този път от Македония, докато България ще излезе срещу македонците. Двубоите са съответно от 15,00 и 18,00 часа в Морската ни столица.
Първият гейм на срещата започна равностойно до 4:4, след което албанците дръпнаха с 6:4 след две грешки на българския тим. Последва обрат и 8:7 за България след атака на Златко Кьосев, отлична блокада на Мартин Атанасов и аут на Газменд Хусай. Разликата леко нарасна при 10:8 след ас на Николай Къртев и до 12:9 след блок на Иван Латунов. Въпреки тайм-аута за албанския селекционер Йован Мелка, последва ас тип "чекмедже" на Велизар Чернокожев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:12 за "трикольорите" след силна атака на Кьосев. Преднината на България нарасна до 21:14 след грешка в атака на Енеа Челати, блок на Латунов и контра блок-аут на Кьосев, след което спокойно взе гейма с убедителното 25:17 след сервис в аут на Челати от албанците.
Втората част тръгна отлично за българските "лъвове", които поведоха с 5:2 след контри на Иван Латунов и Мартин Атанасов и аут на Газменд Хусай. Разликата се запази до 8:5 след технично отиграване на Златко Кьосев. Последва нова атака на Кьосев и 9:5. Преднината стана 12:6 след контра на Велизар Чернокожев и ас на Кьосев. Албания успя да върне три точки за 12:9 след грешка при мрежата на българите, блокада на резервата Реджо Коци и контра на Енеа Челати. България обаче си върна предимството при 16:10 след атака от втора линия на Кьосев и силен ас на Чернокожев. Резултатът стана 21:13 след атака в аут на Коци и късметлийско отразена топка на българския разпределител Георги Манчев, която падна в полето на Албания. В крайна сметка България безпроблемно затвори гейма в своя полза при 25:17 след сервис в аут на албанците.
В началото на третия гейм Албания успя да поведе с 5:2 след няколко грешки на българите. Разликата леко нарасна до 8:4 след успешна атака на Енеа Челати. Последваха атака на влезлия като резерва Явор Генов и три грешки в атака на Блерим Пепай и Гузменд Хусай и 8:8. България даже дръпна с 9:8 след страхотна блокада на Николай Къртев. Преднината на "трикольорите" нарасна до 13:9 след контра и блок на Велизар Чернокожев и отлична блокада на Мартин Атанасов. Втората техническа пауза пък дойде при резултат 16:11 след мощна атака на Атанасов. Играта продължи точка за точка до 20:15 след силна атака на Генов, след което България спечели гейма с 25:15 след поредица от грешки на албанците, а с това и мача с 3:0.
Най-полезни за българския тим отново станаха Велизар Чернокожев (3 аса и 50% ефективност в атака) и Мартин Атанасов (3 блока, 67% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) с по 11 точки за победата.
За албанците Газменд Хусай (1 блок, 29% ефективност в атака и 10% перфектно посрещане) и капитанът Енеа Челати (1 блок и 44% ефективност в атака) завършиха с по 8 точки.
БЪЛГАРИЯ - АЛБАНИЯ 3:0 (25:17, 25:17, 25:15)
БЪЛГАРИЯ: Георги Манчев 1, Велизар Чернокожев 11, Мартин Атанасов 11, Златко Кьосев 9, Иван Латунов 5, Николай Къртев 6 - Добромир Иванов-либеро (Красимир Георгиев 1, Явор Генов 6)
Старши-треньор: Мирослав Живков
АЛБАНИЯ: Герт Лиша, Енеа Челати 8, Газменд Хусай 8, Алви Шурджи 3, Асменд Кула 4, Блерим Пепай 1 - Алтин Горенча-либеро (Адриатик Кайтази 1, Реджо Коци 5, Антон Кафарена 1, Джерджи Барди, Арбер Трока)
Старши-треньор: Йован Мелка.
СНИМКИ: CEV.LU

ГАЛЕРИЯ от мача БЪЛГАРИЯ - АЛБАНИЯ 3:0 - ТУК!!!