Футболен шеф: Домакинството на САЩ на юбилейната Копа Америка е грешка

Президентът на Уругвайската футболна асоциация Вилдар Валдес смята даденото домакинство на юбилейната Копа Америка на САЩ за грешка. Според него, Мексико е трябвало да бъде домакин на този турнир.

Именно с Мексико играха неговите футболисти на старта на кампанията, но отстъпиха с 1:3 и още в края на първото полувреме останаха с десет души. Урусите получиха два гола в последните 6 минути, когато и мексиканската селекция вече беше в намален състав. Но гневът им беше провокиран преди началото на мача, когато домакините объркаха националния химн на страната.

Сега турнирът събира 16 отбора, 6 от които са от зона КОНКАКАФ. Първото първенство пък в историята се е провело в Буенос Айрес точно преди 100 години.

"Изборът на САЩ е грешка. И като цяло включването на отбори от зона КОНКАКАФ. Нашите ръководители от КОНМЕБОЛ допуснаха грешка. Турнирът трябваше да бъде в Мексико. Южноамериканският футбол е страст, а тук в САЩ те не споделят такива чувства като нас. Хората тука не усещат футбола. Ето на мача Мексико- Уругвай във Финикс имаше 60 хиляди души, но аз чувствам, че североамериканците не ни обичат, допълни президентът Валдес.