Стеф Къри развинти Леброн и компания с 38 точки за рекордна победа на Голдън Стейт

Шампионът в НБА Голдън Стейт поведе с 3-1 победи във финалната серия срещу Кливлънд, след като удари със 108:97 (28:29, 27:21, 22:29, 20:29) като гост в Quicken Loans Arena в мач №4 от плейофите. Над всички беше звездата на тима Стеф Къри, който отбеляза 38 точки и приближи тима от Оуклънд до шампионските пръстени. Това беше 15-а победа за Голдън Стейт в плейофите и общо 88-а за сезона, с което беше подобрен рекорда на Чикаго Булс, който имаше 87.

Двубоят се получи изключително оспорван, като само през първата му половина двата тима си размениха водачеството в резултата 15 пъти. На полувремето обаче възпитаниците на треньора Тайрън Лу водеха с 5 точки аванс, като успяха да го увеличат на +8, но позволиха на гостите не само да го заличат, но и да вземат инициативата. В последната четвърт Голдън Стейт натрупа солидна преднина и не позволи тя да бъде застрашена. Звездата на домакините Леброн Джеймс завърши с 25 точки, а най-резултатен за "Кавалиърс" беше Кайри Ървинг с 34.

Мач №5 ще се изиграе в Оуклънд във вторник сутринта.