Нов позор за националите - и Дания ни хвърли як бой (видео)

Националният отбор на България записа нова тежка загуба по време японската си авантюра. След като преди три дни нашите бяха разгромени с 2:7 от домакините в полуфинала на "Кирин Къп", днес "лъвовете" бяха набити с 0:4 и Дания в мача за трето и четвърто място. Кристиан Ериксен заби хеттрик във вратата на нашите само в рамките на десет минути, а преди това Мортен Расмусен бе открил резултата за "червения динамит".

Националният селекционер Ивайло Петев направи четири промени в състава от срещата със "самураите", но и това не помогна особено за подобряване на ситуацията. Защитата, която стана за смях срещу "самураите", бе почти в изцяло нов вид. Отдясно бе Венцислав Василев, в центъра действаха Иво Иванов и Александър Александров, а ляв бек - Васил Божиков. От четиримата само Александров игра в първия двубой. Божидар Митрев отново бе предпочетен под рамката пред Благой Макенджиев и Пламен Илиев. В средата на терена си партнираха Светослав Дяков и Ивайло Чочев, пред тях пък бе триото Георги Миланов, Ивелин Попов и Марселиньо, а в предни позиции се разчиташе на Димитър Рангелов.

Скандинавците откриха чрез Расмусен в 39-ата минута, когато засече отблизо остро центрира отдясно на Виктор Фишер. Преди това играчите на Дания имаха тотално превъзходство, като пробваха няколко пъти да се разпишат, но или Митрев спасяваше, или топката излизаше в аут.

В началото на второто полувреме гол на датчаните бе отменен, но това не промени особено ситуацията и скандинавците продължиха да нападат. Това даде резултат за тях и между 72-ата и 82-ата минута Ериксен наниза три попадения в нашата врата. Първо халфът на Тотнъм довкара във вратата една избита от Митрев топка след удар на Фишер. След това Ериксен успя да прокара топката между краката на Иво Иванов и спря в ъгъла на вратаря. Накрая Вишер намери на чиста позиция звездата на тима, който оформи хеттрика си с премерен диагонален удар покрай Митрев.

ДАНИЯ - БЪЛГАРИЯ 4:0