Босна и Херцеговина спаси балканската чест

Отборът на Босна и Херцеговина спечели тазгодишното издание на турнира "Кирин Къп" в Япония, след като във финалната среща се наложи с 2:1 над състава на домакините. Както и на полуфиналите, когато обърнаха Дания от 0:2, балканците позволиха на съперника да поведе в резултата, но след това стигнаха до крайния успех. Хироши Кийотаке вкара за "самураите" в 28-ата минута, но в ответната атака Милан Джурич изравни. През второто полувреме нападателят на Чезена реализира още едно попадение - в 66-ата минута, с което Босна си осигури трофея. Джурич блесна с два гола и на полуфиналите.

Мачът се игра на стадион "Суита" в едноименния град, където по-рано през деня българския национален отбор отстъпи с 0:4 на датчаните в сблъсъка за трето място.

ЯПОНИЯ - БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА 1:2
1:0 Кийотаке (28)
1:1 Джурич (28)
1:2 Джурич (66)