Скандал в националния - Петев към звезда на Левски: Помисли се за голям играч с голове в приятелски мачове

Часове преди контролата на националният отбор на България с Дания (0:4) в катастрофалното за "лъвовете" турне в Япония е имало напрежение между Ивайло Петев и Венцислав Христов, научи Sportal.bg. Селекционерът обвинил Христов, че се е помислил за голям футболист, след като вкарал осем гола с Левски през тази пролет в 14 мача.

Бившият треньор на Лудогорец заявил, че почти всичките попаденията били вкарани в приятелски мачове, визирайки че много от двубоите на Левски са нагласени предварително. Както е известно, Христов вкара за 1:1 на "Лаута" с Локомотив (Пловдив), за 3:1 срещу Пирин, за 1:0 срещу Берое, хеттрик за 5:1 срещу Черно море на "Герена", един за 3:0 срещу Ботев (Пловдив), и един път за 2:3 срещу "смърфовете" на "Георги Аспарухов".

Бившият спортен директор на столичани Георги Иванов-Гонзо бил бесен, когато разбрал за случилото се, въпреки че вече бил в оставка, тъй като изказването на Петев напада сериозно "сините".

Левски победи Черно море с 5:1 Освен всичко Петев и неговият помощник Алекси Желязков заявили пред целия тим, че ще платят 3000 евро премия на Христов при вкарването на нови осем попадения през предстоящата кампания 2016/2017 година с екипа на Левски.

Нападателят игра през втората част при унизителното поражение с 2:7 от Япония и 30 минути при загубата с 0:4 от Дания.