Balkan Grand Prix 6

САЩ с първа победа на Копа Америка (видео)

Отборът на САЩ постигна първа победа в груповата фаза на турнира Копа Америка. В двубой от група А американците разгромиха с 4:0 Коста Рика в Чикаго и излязоха временно начело в класирането с 3 точки, колкото има и Колумбия преди сблъсъка с Парагвай.

В първия си мач САЩ загуби именно от Колумбия с 0:2 и се постави в ситуация да търси задължителна победа над Коста Рика, ако не иска да отпадне. Напрежението не се отрази на водения от Юрген Клинсман тим, който постигна с лекота успех над познатия съперник от зона Конкакаф. Още в деветата минута домакините откриха от дузпа чрез Клинт Демпси. Отново той беше в центъра на събитията в 37-ата минута, когато асистира на Джърмейн Джоунс. Костариканците претендираха за нарушение в атака на Демпси преди паса, но това не беше уважено.

Три минути преди края на първата част след нова асистенция на Демпси Боби Ууд направи резултата класически. Резултатът се задържа до самия край на мача, когато в 87-ата Греъм Зуси оформи крайното 4:0, след като промуши топката отблизо под плонжа на вратаря на Коста Рика Патрик Пембертън.