Серина Уилямс без проблеми, сестра й приключи

Серина Уилямс се класира за четвъртфиналите на "Ролан Гарос" без да губи много време. Лидерката в световната ранглиста победи Елина Свитолина от Украйна с 6:1, 6:1. Срещата беше отложена с два дни заради дъждовното време във френската столица. Трикратната шампионка от Откритото първенство на Франция завърши мача с 6 пробива и 27 печеливши удара. В спор за място на полуфиналите Уилямс ще срещне Юлия Путинцева (Казахстан), която отстрани номер 12 в схемата Карла Суарес Наваро (Испания) със 7:5, 7:5.

Междувременно Винъс Уилямс напусна турнира след загуба в четвъртия кръг. Тя бе победена от поставената под номер 8 Тимеа Бачински с 6:2, 6:4. След като загуби първите два гейма в мача швейцарката взе осем поредни, с което си осигури контрол върху мача. Номер 9 в схемата Уилямс участва на "Ролан Гарос" за 19-и път в кариерата си. Със своите 35 години тя е най-възрастната участничка в женската схема.

На четвъртфиналите Бачински ще се изправи срещу една от изненадите на турнира - Кики Бертенс от Холандия. 58-ата в света Бертенс отстрани Мадисън Кийс от САЩ след 7:6 (4), 6:3  и за пръв път в кариерата си достигна до четвъртфиналите на турнир от Големия Шлем. Бертенс направи пробив за 3:2 в първия сет, но още в следващия гейм загуби подаването си. След това се стигна до тайбрек, който тя спечели със 7:4 точки. Във втората част холандката нямаше проблеми и стигна до крайния успех.

Днес времето в Париж позволи на програмата да започне направе. Цветана Пиронкова излиза в последен мач на корт "Филиш Шатрие", където игра Серина Уилямс. Там ще играят още Новак Джокович, който трябва да доиграе мача си срещу Роберто Баутиста Агут, и Анди Мъри, който се изправя срещу Ришар Гаске.