Джокович довърши започнатото в доиграването

Трикратният финалист Новак Джокович (Сърбия) се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставеният под номер 1 Джокович победи 14-ия в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания) с 3:6, 6:4, 6:1, 7:5.

Срещата се доигра днес, след като вчера на два пъти беше прекъсване заради дъжд. Сърбинът загуби първия сет срещу испанеца вчера, след което мачът беше прекъснат. Принудителната пауза продължи близо три часа, а след това Новак Джокович изравни резултата и поведе с 4:1 в третата част.

При доиграването днес, което продължи 71 минути, Джокович спечели лесно третия сет. Агут поведе в четвъртата част с 4:2, но номер 1 в света изравни. Джокович направи пробив за 6:5 и при свой сервис приключи двубоя с втория си мачбол.

На четвъртфиналите сърбинът ще играе с победителя от мача между номер 11 Давид Ферер (Испания) и номер 7 Томаш Бердих (Чехия).