Жорди Гомес с едва шест мача в евротурнирите

Новата звезда на Левски Жорди Гомес е пред своя мач номер 7 в евротурнирите. До този момент испанецът е играл само в турнира Лига Европа. Прави го през 2013/14 година, когато носи екипа на Уигън. Като носител на ФА къп тимът му добива право за участие директно в груповата фаза на състезанието.

Уигън попада в група “Д” на турнира, където е в компанията на Рубин, Марибор и Зулте Варегем. Англичаните стигат до само една победа в шестте двубоя - 3:1 у дома срещу Марибор, записват две равенства и три загуби.

Гомес пък е на терена и в шестте срещи (в 5 от тях е титуляр) и записва 401 минути. Той успява да вкара един гол - точен е при 1:2 в гостуването на словенците, като реализира дузпа в края на първото полувреме