Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Контузия отказа Фелисиано Лопес, трудна победа за Бердих

Само преди няколко дни Фелисиано Лопес спечели титлата в "Куинс" и се надяваше на дълъг рейд на "Уимбълдън", но реалността се оказа различна. Испанецът отпадна още на старта на третия за годината турнир от Големия шлем, след като получи контузия и не можа да довърши мача с Адриан Манарино. Преди да се предаде, Лопес отстъпваше в резултата с 1:2 сета и 3:4 в четвъртия.

Началото бе перфектно за Фелисиано. Той взе първата част със 7:5, но после болките в левия крак се отразиха на играта му и в следващите два сета той спечели само по един гейм.

"Проблемът се появи още в първия сет. Мислех, че след няколко изиграни гейма ще се почувствам по-добре, но вместо това ме болеше все повече. Накрая осъзнах, че няма смисъл да се измъчвам", каза след мача 35-годишният испанец.

Травма спря и Янко Типсаревич. Сърбинът загуби първите пет гейма в двубоя си срещу Джаред Доналдсън и се отказа.
Джон Иснър беше безкомпромисен срещу сънародника си Тейлър Фриц и го елиминира в три сета - 6:4, 7:6, 6:3. Мощният сервис отново беше основното оръжие на американския гигант, който е потенциален съперник на Григор Димитров в третия кръг.

Томаш Бердих имаше труден мач срещу Жереми Шарди, но надделя с 6:3, 3:6, 7:6, 6:4. Поставеният под номер 11 в схемата чех ще срещне в следващия кръг Райън Харисън.