Balkan Grand Prix 6

Федерер е във втория кръг след 42 минути игра, нови рекорди за Роджър

След като по-рано днес трикратният шампион Новак Джокович се класира за втория кръг на "Уимбълдън" след само 40 минути игра
, седемкратният победител Роджър Федерер прекара на корта 2 минути повече от сърбина. 35-годишният швейцарец преодоля първия кръг след успех с 6:3, 3:0 и отказване на Александър Долгополов. Украинецът имаше проблеми с десния глезен и повика физиотерапевт между първия и втория сет. Долгополов прецени, че не е способен да продължи мача и се отказа.
Федерер ще играе във втория кръг с Душан Лайович (Сърбия) или Стефанос Циципас (Гърция). Маестрото от Базел е потенциален съперник на Григор Димитров на 1/8-финалите.
Федерер реализира пробив днес още в първия гейм в мача, а при 5:3 отново спечели подаването на съперника си, за да сложи край на първата част. Във втория сет Федерер направи нов пробив за 2:0, взе подаването си след това и двубоят приключи.
Роджър записа рекордна 85-а победа на "Уимбълдън" и стана третият тенисист с 10 000 аса в кариерата си.
Междувременно, първия кръг преодоля и 20-годишният германски талант Александър Зверев, №10 в схемата, надигра руснака Евгений Донской с 6:4, 7:6 (3), 6:3.
Напред продължава и кипърският ветеран Маркос Багдатис, бивш полуфиналист на "Уимбълдън". Той ще бъде съперник на Григор Димитров, във втория кръг, ако българският №1 се справи с аржентинеца Диего Шварцман на старта. Багдатис не загуби сет срещу британеца Джеймс Уорд - 6:4, 6:4, 6:3.