Balkan Grand Prix 6 - Състезание по културизъм

Джокович престоя на корта 40 минути

Новак Джокович се класира за втория кръг на "Уимбълдън", след като престоя на корта 40 минути. Той водеше с 6:3, 2:0, когато Мартин Клижан се отказа поради контузия.

В началото на двубоя изглеждаше, че срещата може и да е равностойна. Сърбинът обаче търпеливо изчака своя момент в първия сет, проби и го затвори. На почивката словакът получи медицинска помощ заради проблеми с глезена. Той бе превързан и започна втория сет, но след два гейма и половина, в които очевидно имаше проблеми с предвижването, се отказа.

Следващият съперник на трикратния шампион е Адам Павлашек от Чехия. Днес 22-годишният тенисист постигна първа победа в основната схема на "Уимбълдън" след успех срещу американеца Ернесто Ескобедо с 6:7(7), 6:1, 6:3, 6:1.

Миналогодишният финалист Милош Раонич (Канада) също стартира с успех над германеца Ян-Ленард Щруф със 7:6(5), 6:2, 7:6(4). Шестият в схемата Раонич пласира 20 аса и общо 55 печеливши удара срещу 32 на съперника. Следващият съперник на канадеца ще бъде руския ветеран Михаил Южни, който се справи с французина Никола Маю с 6:2, 7:5, 6:4. 35-годишният Южни е четвъртфиналист в Лондон през 2012 година.

Поставеният под номер 15 Гаел Монфис (Франция) започна с победа над германеца Даниел Брандс с 6:3, 7:5, 6:4 и очаква мач срещу Кайл Едмънд, който спечели изцяло британския сблъсък с получилия "уайлд кард" Аликсандър Уорд с 4:6, 6:3, 6:2, 6:1.