Мини изненада на "Уимбълдън"

Давид Ферер поднесе една от мини изненадите на тенис турнира от Големия шлем “Уимбълдън” и елиминира 22-ия поставен в основната схема Ришар Гаске с 6:3, 6:4, 5:7, 6:2 за 2 часа и 57 минути игра в първи кръг. Испанецът е известен с добрите си резултати на клей, но сега демонстрира прекрасни умения на трева, и то срещу полуфиналиста от предишните събития на такъв тип корт - Хале и Ийстборн.

И двамата осъществяваха по един пробив, за да спечелят първите три сета, а в четвъртия Ферер направи два последователни брейка и след това се нуждаеше от четири мач-бола (и един спасен брейк-пойнт), за да приключи двубоя в своя полза. Освен че показа отново отличната си защита, Ферер заслужи успеха с цели 46 уинъра, макар и да направи 43 грешки, докато показателите на Гаске бяха 26 и 28.

Испанецът имаше по-високи проценти на вкарани първи и втори сервис, а по отношение на спечелените точки, както и при излизанията на мрежата, като спечели 36 от 46-те си. Следващият опонент на Ферер ще бъде победителя от Стив Дарсес, който победи драматично Рикардас Беранкис с 4:6, 6:3, 2:6, 6:4, 6:3 за 3 часа и 9 минути игра.