Джокович не даде сет на Гулбис

Трикратният шампион на “Уимбълдън” Новак Джокович се класира за 1/8-финалите на турнира от “Големия шлем” в Лондон. Поставеният под номер 2 сърбин надигра с 6:4, 6:1, 7:6 (2) латвиеца Ернестс Гулбис. В следващата фаза 30-годишният сърбин ще играе с французина Адриан Манарино.

Мачът не започна много добре за Ноле, който губеше с 2:4 в първия сет. След това обаче сърбинът направи страхотна серия от 9 поредни гейма. Това му донесе не само победата в първия сет, но и аванс от 5:0 във втория. Гулбис все пак прекъсна серията на съперника си, печелейки единствения си гейм във втората част, а в третия сет Джокович имаше нужда от тайбрек, за да прекърши опонента си.

Място на осминафиналите си осигури и поставеният под №10 Александър Зверев. Младият германски талант не даде шанс на австрийския квалификант Себастиан Офнер - 6:4, 6:4, 6:2. Следващият противник на Зверев е миналогодишният финалист Милош Раонич.

Междувременно, стана известно и името на последната осимнафиналистка при дамите. Това е бившата №1 в света и поставена под №5 Каролин Вожняцки. Датчанката направи обрат срещу Анет Контавейт (Естония) - 3:6, 7:6 (3), 6:2. В първия сет естонката поведе с 3:0, Вожняцки изравни за 3:3, но Контавейт взе следващите три гейма. Във втория сет Вожняцки бе опряна до стената при 5:3 за Контавейт, но Вожняцки успя да се пребори за сета след тайбрек. В решаващата трета част датчанката пое инициативата и поведе с 2:0, а след това и с 5:1. Контавейт не успя да се върне в мача и Вожняцки продължава напред, а в следващия кръг ще мери сили с №24 в схемата Коко Вандевег (САЩ).