Безпроблемен успех за Джокович

Новак Джокович нямаше никакви проблеми да се класира за третия кръг на “Уимбълдън”. Сърбинът спечели с 6:2, 6:2, 6:1 срещу Адам Павлашек от Чехия и чака победителя от двубоя между Хуан Мартин дел Потро и Ернестс Гулбис. След като прекара 40 минути в първия си мач поради контузията на Мартин Клижан, днес трикратният шампион в Лондон демонстрира отлична форма.

Джокович тотално доминираше срещу Павлашек от самото начало. Пробив още в първия гейм даде показатели за това как ще се развива мача. Ранни пробиви и в трите сета дадоха аванс на сърбина, който не остави шансове на съперника. Новак играеше уверено, изчакваше грешки на съперника и завършваше на мрежата при всяка възможност.

Испанският ветеран Давид Ферер също се класира за третия кръг. Той изигра само три гейма, тъй като Стив Дарси се отказа поради контузия в гърба. Белгиецът е осмият тенисист, който се отказва от началото на турнира. Ферер ще играе срещу Томаш Бердих или Райън Харисън в битка за място на осминафиналите.