САЩ нанесе поредна загуба на Русия (видео)

Бронзовият медалист от Рио 2016 САЩ постигна втора поредна победа в Световната лига. Воденият от треньора Джон Спероу тим нанесе трета поредна загуба на Русия, след като го надигра с 3:0 (25:20, 25:22, 25:22) във втория ден на турнира в Група F1 на първа дивизия, игран снощи пред над 4500 зрители във френския град По.

По този начин американците са на 6-о място в общото временно класиране на дивизията с 2 победи, 3 загуби и 7 точки. "Сборная" пък е едва на 10-а позиция със само една победа, 4 загуби и 4 точки. Днес (11 юни) в последния ден на турнира в По САЩ ще играят с домакините от Франция, които са непобедени до момента, а Русия ще излезе срещу олимпийския вицешампион Италия, който е в същото тежко положение с 1 победа и 4 загуби.

"Сборная" започна по-бавно в първия гейм, което позволи на американците да поведат с 8:4. САЩ продължиха да налагат играта си най-вече благодарение на Бенджамин Патч и Тейлър Сандър, докато руснаците продължаваха да допускат много грешки. В крайна сметка САЩ спокойно взеха гейма с 25:20. Втората част започна със серия от силни сервиси на Тори Дефалко, включително и ас, а САЩ дръпнаха с 5:0. Разликата се запази до 11:6 и 18:14 благодарение на играта на Дейниъл МакДонъл и Бенджамин Патч. Русия се опита да реагира с Дмитрий Волков, но все пак "янките" поведоха с 2:0 след 25:22. Американците продължиха да демонстрират страхотен волейбол и в третия гейм, като поведоха с 12:9 след нови силни изяви на Патч и Сандър. Разликата се увеличи до 16:11 и 21:17, за да се стигне до крайното 25:22 и 3:0 за САЩ след поредна атака на Патч.

Най-полезни за американския тим станаха Бенджамин Патч (1 ас и 61% ефективност в атака) и Тейлър Сандър (1 блок, 59% ефективност в атака и 55% перфектно посрещане) с 15 и 14 точки за победата. За руснаците Дмитрий Волков (1 блок, 2 аса, 43% ефективност в атака и 25% перфекто посрещане) и Максим Жигалов (2 блока, 2 аса и 38% ефективност в атака) завършиха с по 10 точки.