Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

САЩ с първа победа в СЛ (видео)

Бронзовите медалисти от Олимпиадата в Рио 2016 САЩ записаха първа победа в Световната лига през тази година. Възпитаниците на треньора Джон Спероу надиграха олимпийския вицешампион Италия с 3:0 (25:22, 25:23, 25:23) в първия си мач от турнира в Група F1 на първа дивизия, игран снощи в Двореца на спорта във френския град По.

Така след трите загуби през миналия уикенд на турнира в Група В1 в Нови Сад (Сърбия), "янките" постигнаха и първа победа в тазгодишното издание на най-комерсиалната надпревара. За "Скуадра адзура" това бе трето поражение. Днес (10 юни) САЩ ще играят срещу Русия, която снощи отстъпи на домакините от Франция с 1:3, а Италия ще излезе срещу "петлите".

Първият гейм бе равностоен до 11:11, след което "адзурите" поведоха с 18:15. САЩ успяха да обърнат в своя полза след два страхотни блока на Тейлър Сандър и Джейк Ланглоа и в крайна сметка взеха гейма с 25:22. В началото на втората част американците дръпнаха с 5:1, но Италия изравни при 8:8 и дори поведе с 10:8 след блокада на Симоне Бути и ас на Лука Ветори. Двата отбора продължиха да играят много равностойно, като от едната страна е забелязваха атаките на Бенджамин Патч, а от другата играта на блок на Симоне Бути. Все пак, САЩ затвори гейма в своя полза при 25:23 след ас на Дейвид Смит. Третият гейм започна с 3:0 за САЩ благодарение на влезлия като резерва Тору Дефалко. "Янките" запазиха преднината си до 8:6, а след това и до 21:18. Американците спечелиха гейма с 25:23 след силни изяви на разпределителя Мика Кристенсън и Тейлър Сандър, а с това и мача с 3:0.

Над всички за американския тим бе Бенджамин Патч със 17 точки (4 блока и 62% ефективност в атака) за победата. За "Скуадра адзура" влезлият като резерва Джулио Саби завърши с едва 10 точки.

ИТАЛИЯ - САЩ 0:3 (22:25, 23:25, 23:25)
ИТАЛИЯ: Симоне Джианели 2, Лука Ветори 4, Луиджи Рандацо 5, Олег Антонов 8, Давиде Канделаро 9, Матео Пиано 4 - Масимо Колачи (Никола Пезарези, Симоне Бути 2, Джулио Саби 10, Якопо Бото 2, Фабио Ричи 3)
Старши-треньор: Джанлоренцо Бленджини
САЩ: Мика Кристенсън, Бенджамин Патч, Тейлър Сандър, Джейк Ланглоа, Дейниъл МакДонъл, Дейвид Смит - Ерик Шоджи-либеро (Кавика Шоджи, Гарет Муагутутиа, Тори Дефалко)
Старши-треньор: Джон Спероу.