Франция продължава да мачка в Световната лига (видео)

Европейският волейболен шампион Франция продължава да мачка и да е непобеден в Световната лига. Момчетата на селекционера Лоран Тили записаха 5-а поредна победа, след като се наложиха над олимпийския вицешампион Италия с 3:1 (21:25, 25:21, 25:21, 26:24) във втория си мач от турнира в Група F1 на първа дивизия, на който са домакини, игран късно снощи пред над 5000 зрители в Двореца на спорта в По.

Без значение на кого ще заложиш по време на дербито, със Загорка шансовете ти са гарантирани. 1 от 4 печели*

Така французите са еднолично начело във временното класиране на дивизията с 5 победи от 5 мача и 15 точки. За "Скуадра адзура" това бе 4-а загуба, с което е на незавидното предпоследно 11-о място с едва една победа и 3 точки. Днес (11 юни) в последния ден на турнира в групата Франция ще играе срещу САЩ, които снощи биха Русия с 3:0, докато Италия ще спори със "Сборная".

След равностойното начало на първия гейм Италия постепенно поведе с 16:13 след няколко силни блокади. Въпреки усилията на "петлите", олимпийските вицешампиони задържаха преднината си и взеха гейма с 25:21. В началото на втората част Франция поведе с 8:4 след поредица от силни сервиса на Стефан Бойер. Бойер продължи да тормози "адзурите" и разликата нарасна до 16:9. Разликата се запази до 21:15, след което домакините спокойно затвориха гейма в своя полза при 25:21 след грешка от сервис на италианския разпределител Симоне Джианели. Третият гейм започна равностойно до 8:8, след което Жулиен Линеел бе неудържим в атака, с което Франция постепенно дръпна с 19:14. Французите задържаха преднината си и спечелиха с 25:21. Европейските шампиони продължиха с отличната си игра и на старта на четвъртата част дръпнаха с 5:1 след серия от сервиси на Линеел. Италия стопи изоставането си до 9:8 и 12:10, след което двата отбора продължиха да се борят до край за всяка топка и точка. В крайна сметка Франция надделя с 26:24 и 3:1 след блокада на Никола Льо Гоф.

Пореден много силен за Франция изигра Стефан Бойер, който реализира 20 точки (1 блок, 2 аса и 49% ефективност в атака) за победата. Тревор Клевено (1 ас, 58% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) и Жулиен Линеел (2 блока, 2 аса, 63% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане) добавиха 15 и 14 точки за успеха. За "адзурите" Якопо Бото се отчете с 15 точки.

*Zagorka Отвори си една за награда. Всяка 4-та бира може да донесе награда. Промоцията е валидна от 05.06.2017 до 31.07.2017 или до изчерване на наградите. Пълните правила на промоцията може да прочетете на igrata.zargorka.bg