Бразилия взе битката на шампионите във Варна (видео)

Олимпийският волейболен шампион Бразилия взе своебразната битка на шампионите на турнира в Група Е1 от първа дивизия на Световната лига. "Селесао" надделя над световния първенец Полша с 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19) във втория си мач на турнира, игран този следобед пред по-малко от 2000 зрители в зала "Конгресна" на ДКС във Варна.

Така бразилците записаха втори успех в Морската ни столица, а в общото класиране имат 4 победи и 1 загуба. За "Дружина полска" това е втората загуба на турнира във Варна, а досега в Световната лига е с актив от 2 победи и 3 загуби. По-късно тази вечер е срещата между България и Канада. Утре (11 юни) в последния ден на турнира Бразилия ще играе с българските "лъвове", а Полша с Канада.

Бразилия започна много добре в първия гейм и със силен начален удар затрудняваше максимално световните шампиони от Полша. Бразилците поведоха с 5:2, а до първото техническо прекъсване резултатът бе 8:4 в тяхна полза. "Селесао" продължиха с отличната си игра и успяха да поддържат преднината си, която до второто техническо прекъсване бе 5 точки - 16:11. В края на гейма поляците показаха по-добра игра, но силите им не стигнаха за обрат и Бразилия взе гейма с 25:21.

Втората част започна по-равностойно, но след равенство при 2:2 бразилците поведоха в резултата. При първото техническо прекъсване резултатът бе 8:5 за олимпийските шампиони. След прекъсването поляците показаха добра игра в атака и защита и успяха да намалят изоставането си до точка - 8:9. Бразилия, обаче, веднага реализира три поредни точки, а при второто техническо прекъсване водеше с 16:12. До края на гейма Бразилия игра много добре в защита и атака и спечели втората част с 25:20.

В началото на третия гейм играта бе равностойна и оспорвана. След няколко равенства до първото техническо прекъсване световните шампиони от Полша водеха с минималното 8:7. "Дружина полска" продължи с добрата си игра, като успяваше да затрудни бразилците с добри начални удари и да увеличи преднината си до 4 точки до второто техническо прекъсване - 16:12. До края на гейма световните шампиони буквално отказаха Бразилия с отличната си блокада и атака и взеха третата част с убедителното 25:17.

След равенство в началото на четвъртата част Бразилия успя да поведе, но Полша изравни резултата. Последваха нови две равенства, а при първото техническо прекъсване световните шампиони водеха с 8:7. След прекъсването резултатът се движеше точка за точка и бе изравняван 7 пъти. При второто техническо прекъсване, заради грешки на полските волейболисти, Бразилия водеше с 16:14. До края на гейма Бразилия показа много по-добра игра, възползва се максимално от грешките на поляците и заслужено спечели с 25:19, а с това и мача с 3:1.

Най-полезен за бразилския тим стана Ренан Буяти с 18 точки (58% ефективност в атака), а Рикардо Лукарели добави още 14 точки (1 блок, 2 аса и 52% ефективност в атака) за победата. За "Дружина полска" Бартломией Лемански завърши с 12 точки (5 блока!!!, 2 аса и 56% ефективност в атака), а Давид Конарски (1 ас и 42% ефективност в атака) и Бартош Курек (2 блока, 50% ефективност в атака и 52% перфектно посрещане) се отчетоха с по 11 точки.

БРАЗИЛИЯ - ПОЛША 3:1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:19)
БРАЗИЛИЯ: Бруно Резенде, Ренан Буяти 18, Рикардо Лукарели 14, Маурисио Боржеш 10, Маурисио Соуса 9, Лукаш Сааткамп 11 - Тиаго Брендъл-либеро (Едер Карбонера, Мурильо Радке, Родриго Леао 1, Дъглас Соуса 1)
Старши-треньор: Ренан Дал Зото
ПОЛША: Фабиан Джизга, Давид Конарски 11, Бартош Курек 11, Александър Сливка 2, Бартломией Лемански 12, Матеуш Биениек 10 - Павел Заторски-либеро (Мачией Музай 6, Гжегож Ломач 1, Артур Шалпук 10, Карол Клос, Дамян Войташек-либеро)
Старши-треньор: Фердинандо Де Джорджи.