На дъното в Бундеслигата не всичко е решено (видео)

Считаният за сигурен изпадащ Инголщат 04 записа домакински успех с 2:1 над Майнц 05 и осем кръга преди края на сезона в Бундеслигата възвърна шансовете си за спасение. Разликата с 16-ия Аугсбург вече е 7 точки, а толкова е и с днешния съперник, който заради по-добрата си голова разлика заема 15-а позиция.

Френският защитник Ромен Брежери откри за баварците с глава още в 10-ата минута. В 71-ата минута обаче Левин Йозтунали изравни и надеждите за оцеляване започнаха да се изпаряват. Случаен гол на Флоран Хадергьонай само две минути след това все пак наклони везните в полза на домакините.

Следващите два мача са от огромно значение значение за Инголщат 04, защото отборът излиза срещу Аугсбург и последния в таблицата Дармщат 98. Бившите съотборници на Тодор Неделев също ще треперят до последно, защото 16-ият ще играе бараж срещу съперник от Втора Бундеслига.