Кьолн едва докопа точката срещу изпадащ

Кьолн едва се спаси от загуба при гостуването си на предпоследния Инголщат 04 в среща от 24-ия кръг на Бундеслигата. Мачът завърши 2:2 при явно игрово превъзходство на домакините. "Козлите" повеждаха на два пъти чрез Антони Модест, но в края всячески се защитаваха, за да вземат точката. Тя е важна, защото ги доближи плътно до шестото място, което праща в Лига Европа. Баварците пък остават под чертата, макар мястото им да не е там, имайки предвид силното им представяне.

Първо Антони Модест реализира спорна дузпа в 15-ата минута, отсъдена за нарушение на Алмог Коен срещу Юя Осако. Инголщат 04 изравни във финалните секунди на полувремето след красива комбинация, завършена от Дарио Лескано. Модест даде нов аванс на Кьолн след 61 минути, като и тук останаха съмнения за нередност - в случая засада на нападателя. Само осем минути по-късно обаче Ромен Брежежи възстанови равенството - 2:2. След това гостите почти не минаха центъра.

Кьолн няма успех в пети пореден двубой, но провалите на преките му конкуренти запазва шансовете му за евроучастие.