Инголщат 04 мина през ада и сензацията е близо (видео)

Считаният за сигурен изпадащ допреди няколко седмици Инголщат 04 навакса 9 от 10 точки пасив и е на крачка от оцеляването в Първа Бундеслига. Тази вечер баварците постигнаха трета поредна победа и вече са само на точка от първите два отбора над чертата. На своя "Ауди Шпортпарк" домакините минаха през ада, но успяха да надделеят над Дармщат 98 с 3:2, след като до 68-ата минута губеха с 1:2. "Лилиите" са сигурни за Втора Бундеслига и е въпрос на време да загубят елитния си статут, но това не ги отказа от шанса да измъчат Инголщат. И те го сториха.

Футболистите в бели екипи газеха своя съперник и водеха с 1:0 след попадение на Паскал Грос в 19-ата минута. При първата си възможност обаче гостите изравниха чрез Марио Вранчич в 33-ата минута, а след още шест минути отново той реализира за 2:1 от много спорна дузпа.

Играчите на Инголщат 04 продължаваха да пропускат от чисти позиции, но превъзходството им беше смазващо и логично те стигнаха до обрата. Първо, дежурният голмайстор в последно време Алмог Коен изравни в 68-ата минута, а четири след това Маркус Зутнер реализира мечтания трети гол директно от пряк-свободен удар.

Тимът на Торстен Фрингс се беше предал и до края не успя да създаде нищо опасно пред вратата на домакините. В 87-ата минута съдията изгони по един футболист и от двата състава - Ромен Брежери и Антонио-Мирко Чолак.

От Първа Бундеслига изпадат последните два тима в крайното класиране, а 16-ият отива на бараж. До края Инголщат ще воюва с Майнц 05, Аугсбург и най-вероятно Волфсбург, докато Хамбургер ШФ, Байер (Леверкузен) и Вердер (Бремен) изглеждат по-спокойни за местата си.