Инголщат шокира с победа във Франкфурт, а японец с пропуск (видео)

Отборът на Айнтрахт (Франкфурт) допусна неочаквана издънка при домакинството си на предпоследния в класирането Инголщат 04 в мач от 21-ия кръг на Бундеслигата и загуби с 0:2. Ромен Брежери и Паскал Грос от дузпа бяха точни за гостите. Домакините можеха и да избегнат загубата, но Макото Хасебе направи шокиращ пропуск на празна врата при 0:1 и така попари надеждите на тима си.

Резултатът бе открит в 26-ата минута, когато при едно изпълнени от корнер Дарио Лескано продължи топката към задната греда, където Ромен Брежери я прати в мрежата от близко разстояние. В 34-ата минута ситуацията на Айнтрахт стана още по-тежка, тъй като Давид Абрахам спъна Лескано, който излизаше на чиста позиция и получи директен червен картон.

През втората част домакините тръгнаха по-смело напред, въпреки че бяха в намален състав, и бяха близо до успех. В 56-ата минута тимът от Франкфурт получи правото да изпълни дузпа, след като вратарят Мартин Хансен влезе в сблъсък с Анте Ребич и съдията посочи бялата точка, въпреки протестите на играчите на Инголшат. Зад топката застана Хасебе. Ударът на японеца бе слаб и стражът спаси, след това обаче топката стигна отново до халфа, който обаче от няколко метра не успя да нацели опразнената врата и кълбото срещна горната греда.

В 69-ата минута при една контраатака и Инголщат получи право да изпълни дузпа, когато Майкъл Хектор спъна Матю Леки. Паскал Грос се нагърби с изпълнението и не сбърка за 0:2. Това окончателно прекърши надеждите на Айнтрахт и дори червеният картон на Леки, с който и двата отбора останата с по десет души, десетина минути преди края не успя да промени особено много ситуацията на терена. Австралиецът вдигна високо крака си срещу противник и бе изгонен. Така или иначе Инголшат се поздрави с важни три точки в битката си за оцеляване.

По този начин Айнтрахт записа втора поредна загуба в шампионата и отстъпи третата си позиция в класирането. Тимът от Франкфурт остава с актив от 35 точки и вече заема пето място. Инголщат от своя страна вече е само на една точка от спасението, след като има 18 на 17-а позиция.