Инголщат направи двойна крачка към оцеляването (видео)

Считаният за обречен тим на Инголщат 04 е все по-близо до опровергаване на мрачните прогнози, след като постигна стратегически много важна победа с 3:2 над прекия конкурент Аугсбург и то като гост. Баварските съседи са съседи и в класирането, като ги делят само 4 точки. Допреди два кръга разликата беше 10 точки, но "04" записа два поредни успеха и се доближава до заветното 16-о място. То праща на бараж срещу съперник от Втора Бундеслига.

За хората, които следят отблизо изявите на Инголщат, победата беше очаквана, имайки предвид колко силно се представя отборът в последно време. Сони Кител (24') и Алмог Коен (35') дадоха добър аванс на гостите, а израелският халф добави още едно попадение в средата на втората част, с което спорът изглеждаше решен.

Капитанът на Аугсбург Паул Верхаах (76') обаче намали до 1:3 от дузпа, а след още пет минути Халил Алтънтоп върна интригата с гол за 2:3. Силите на домакините обаче не стигнаха за изравняване и така напрежението при тях остава.