Мъри и Херо с победи, равенство за Стойчо

Българските специалисти Станимир Стоилов и Димитър Димитров се поздравиха с победи в сблъсъците от шестия кръг на казахстанската Премиер лига. Воденият от Мъри шампион Астана надделя трудно с 1:0 като гост на Атирау. Единственото попадение за тима на Стоилов реализира Логвиненко, който се разписа в 84-ата минута.

И ако трикратният първенец в бившата съветска република се измъчи за трите точки, то Иртиш си ги осигури далеч по-лесно при визитата си на Окжетпес. Възпитаниците на Херо решиха всичко в рамките на десет минути през втората част - между 57-ата и 67-ата, когато точни бяха Фофана и Кисличин.

В битката на върха Кайсар на Стойчо Младенов и Тобол не успяха да си отбележат гол и поделиха точката. По този начин вече три тима делят първото място в класирането, като компания на въпросните два вече прави и Иртиш на Херо. Трите отбора имат по 11 точки, но този на Младенов е с мач по-малко. Мъри и Астана пък са само на една зад лидерите.