Докато Кьолн се подиграва в нета, Лайпциг се подиграва на терена (видео)

РБ (Лайпциг) нямаше проблеми с Кьолн и го победи с 3:1 на свой терен в мач от 22-ия кръг на Бундеслигата, с което продължава да се движи на 5 точки зад лидера Байерн (Мюнхен). За 15-ия успех за домакините от началото на сезона спомогнаха две груби грешки на съперника още през първото полувреме. В 5-ата минута вратарят Томас Кеслер не изрита добре топката и секунди по-късно Емил Форшберг я насочи в мрежата му за 1:0 за Лайпциг. В 34-ата пък Доминик Маро си заби автогол.

Между двете попадения същият този Маро можеше да бъде изгонен с директен червен картон за нарушение срещу излизащия сам срещу вратаря Тимо Вернер, но реферът му показа само жълт.

Кьолн се върна в двубоя в 53-ата минута с гол на Юя Осако, но в 65-ата Вернер отказа гостите с точен изстрел в мрежата за 3:1.

С този успех Лайпциг си върна за ироничните коментари от страна на съперника преди двубоя. От Кьолн се шегуваха, че РБ няма история, което се превръща в болна тема за новаците.

Гостите спечелиха само точка в последните си три мача и продължават да са извън топ 6.