Женско първенство по футбол: ЛП Супер Спорт - Спортика 0:2

"Испанска" победа за Байерн и нови 7 т. аванс (видео + галерия)

Байерн (Мюнхен) се възползва от новата издънка на РБ (Лайпциг) и след 3:0 над Кьолн отново има 7 точки преднина на върха, а до края остават 11 кръга. Испанците Хавиер Мартинес (25'), Хуан Бернат (48') и френският им съотборник Франк Рибери (90') донесоха успеха над съперника, който по-рано през сезона беше измъкнал "Х" на "Алианц Арена". "Козлите" нямаха поражение на своя стадион за първенство от април 2016 г. Единствената неприятна новина за баварците е, че контузия получи Дъглас Коща.

Няколко дни преди реванша срещу Арсенал в Шампионската лига треньорът Карло Анчелоти не включи сред титулярите Матс Хумелс, Ариен Робен, Франк Рибери и Чаби Алонсо, но пък даде шанс за изява на Хуан Бернат и Кингсли Коман.

Кьолн - Байерн (Мюнхен) 0:3

Мачът беше от леките за Байерн, който почти не срещна проблеми. Кьолн имаше само две чисти положения, като първото дойде в 19-ата минута, когато резултатът все още беше 0:0. Тогава Юя Осако насочи опасно топката с глава, но прекрасна намеса на Мануел Нойер спаси гостите.

Две минути по-късно Роберт Левандовски отговори с аналогичен удар, който Томас Кеслер отрази.

В 25-ата минута обаче вратарят на Кьолн нямаше какво да стори след кинжален шут на Хави Мартинес за 1:0 в полза на мюнхенци. Малко след това стражът сгреши след удар на Коман отдясно, но нямаше кой да насочи кълбото в опразнената мрежа.

Може да се каже, че интригата приключи в самото начало на второто полувреме, когато Бернат направи 2:0. Веднага след това Коща напусна с травма.

Домакините имаха още една добра възможност за попадение в 80-ата минута, но малко не достигна на Доминик Маро.

В последните секунди Тиаго Алкантара и Хуан Бернат изработиха гола на Рибери за крайното 3:0.

Кьолн навъртя четири поредни мача без победа и рискува да се отдалечи от шестата позиция, която праща в Европа.