Тетевен взе само гейм на шампиона Добруджа

Волейболният шампион на България Добруджа 07 (Добрич) записа трета поредна и общо 12-а победа в Суперлигата. Воденият от Мирослав Живков тим надделя като гост на Тетевен Волей с 3:1 (25:21, 25:27, 25:23, 25:18) в последния мач от 16-ия кръг, игран тази вечер в зала "Георги Бенковски".

Така шампионите останаха на 3-о място във временното класиране с 12 победи, 4 загуби и 36 точки. Тетевен пък е 8-и с 6 победи, 9 загуби и 19 точки, но и мач по-малко. В следващия междинен 17-и кръг Добруджа приема Нефтохимик 2010 (Бургас) в дербито на кръга, докато Тетевен е отново домакин, но този път на Миньор (Перник). Двете срещи са във вторник (7 февруари).

Играта в първия гейм започна равностойно, но след 13:13 добричлии дръпнаха със 17:13. Преднината се запази до края и Добруджа успя да затвори гейма след 25:21. Втората част се разви идентично, но след първото техническо прекъсване момчетата на Миро Живков поведоха и не позволиха на тетевенци да вземат инициативата. Интригата се заформи в края, когато домакините изравниха и в крайна сметка измъкнаха гейма с 27:25. В третия гейм шампионите от Добруджа играха сърцато, борейки се до последната точка и поведоха с 2:1 след 25:23. В четвъртия гейм Добруджа изоставаха с две точки, но успяха да обърнат и да спечелят с убедителното 25:18, а с това и мача с 3:1.