Левски с чист успех срещу Черно море във Варна

Волейболистите на Левски-София отнесоха с 3:0 (28:26, 25:18, 25:20) Черно море БАСК в мач от 16-ия кръг на Суперлигата в зала „Христо Борисов” във Варна. Това е победа №10 за тима на Петър Шопов, който остава на пета позиция във временното класиране с 31 точки. Варненци пък остават на 10-то място в таблицата с 4 победи, 10 загуби, 13 точки и два мача по-малко.

„Сините” поеха инициативата от самото начало на срещата, но домакините от Варна не се предадоха лесно и затрудниха съперника си в края на първия гейм. Опитните играчите на Петър Шопов все пак успяха да измъкнат гейма. В следващите две части те нямаха никакви затруднения.

Мачът от следващия кръг на Левски-София срещу ЦСКА е отложен за 22 февруари. На 10 февруари „сините” ще се изправят срещу Миньор в Перник в мач от 18-ия кръг на Суперлигата.

Пореден страхотен мач за Левски изигра Спас Байрев, който заби 22 точки (2 блока, 2 аса и 67% ефективност в атака) за победата. За домакините от Черно море Норман Недков се отчете с 11 точки.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ЛЕВСКИ 0:3 (26:28, 18:25, 20:25)
ЧЕРНО МОРЕ: Стефан Георгиев, Норман Недков 11, Вангел Велинов 3, Петър Милушев, Николай Миронов 6, Николай Колев 7 - Калоян Канев-либеро (Йордан Атанасов, Милен Петков 5, Калоян Балабанов 9, Емилиян Георгиев 4, Йоан Кайръков 1)
Старши-треньор: Юлиян Тупанков
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 5, Спас Байрев 22, Симеон Александров 11, Мартин Павлов 7, Теодор Богданов 9, Александър Кордев 9 - Ивайло Лалов-либеро (Гордън Люцканов)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Лазар Лазаров (скаутмен на Левски)