Пирин даде гейм на Славия

Волейболният отбор на Пирин (Разлог) постигна 12-а победа в Суперлигата на България, след като надигра като гост Славия с 3:1 (25:19, 27:25, 20:25, 25:14) в мач от 16-ия кръг, игран тази вечер в зала "Панайот Пондалов".

По този начин разложани са на 3-о място във временното класиране с 34 точки след 12 победи и 4 загуби, но преди срещата на шампионите от Добруджа 07 (Добрич) срещу Тетевен утре. Славия остава на последното 12-о място без нито една победа до момента и само две спечелени точки. В следващия междинен 17-и кръг Пирин е домакин на Монтана, а "белите" са гости на Арда (Кърджали) в дербито на аутсайдерите. Срещите са във вторник (7 февруари) от 18,00 часа.

Волейболистите на Пирин стартираха силно в първия гейм, направиха разлика от няколко точки, която запазиха до края. Силният сервис и доброто посрещане подсигуриха спокойствието на момчетата на Иван Дурев, за да затворят с 25:19. Във втората част ситуацията се обърна. Славия поведе и не позволи на Пирин да намали разликата. Ключовият момент бе в края, когато след няколко разигравания разложани се върнаха в играта и успяха да спечелят с 27:25.

Третата част вкара интрига в срещата, след като в ключови моменти играчите на Северин Димитров поеха инициативата и спечелиха с 25:20. Началото на последния 4-и гейм показа равностойна игра. Впоследствие опитът на Пирин си каза думата и победата бе факт след 25:14 и 3:1.

Най-полезен за Пирин стана Георги Елчинов с 18 точки (1 блок, 2 аса, 58% ефективност в атака и 19% перфектно посрещане) за победата. Костадин Гаджанов (3 блока, 1 ас и 62% ефективност в атака) и Венцислав Георгиев (2 блока и 38% ефективност в атака) пък добавиха 14 и 13 точки за успеха. За "белите" Илиян Преспов реализира страхотните 26 точки (3 блока, 1 ас и 51% ефективност в атака), но и неговите усилия не бяха достатъчни за победа.

СЛАВИЯ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (19:25, 25:27, 25:21, 14:25)
СЛАВИЯ: Денислав Митов, Илиян Преспов 26, Божидар Славчев 4, Аспарух Аспарухов 14, Стивън Димитров 4, Кристофър Петров 6 - Кристиян Петров-либеро (Борис Брадистилов 7, Евгени Ренчински)
Старши-треньор: Северин Димитров
ПИРИН: Владимир Лобутов, Венцислав Георгиев 13, Георги Елчинов 18, Боян Иванов 11, Костадин Гаджанов 14, Мартин Кръстев 4 - Виктор Копанаров-либеро (Владимир Панев 3, Георги Левенов 1, Благовест Катранджиев-либеро)
Старши-треньор: Иван Дурев.

Статистика: Борис Николов (скаутмен на Пирин)