Марек се опъна, но Монтана си взе своето (видео)

Волейболистите на Монтана прекъснаха серията си от две поредни загуби и записаха 13-а победа в Суперлигата. Воденият от треньора Даниел Пеев надделя у дома над Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:11) в най-интересния мач от 16-ия кръг, игран тази вечер в зала "Младост".

Така монтанчани остана на второ място във временното класиране с 13 победи, 3 загуби и 40 точки, с колкото е и лидера ЦСКА, но след 14 победи и 2 загуби. Марек е 7-и със 7 победи, 9 загуби и 19 точки. В следващия междинен 17-и кръг Монтана гостува на коравия тим на Пирин (Разлог), докато дупничани приемат Черно море. Срещите са във вторник (7 февруари) от 18,00 часа.

Домакините от Монтана започнаха агресивно срещата като с началния си удар затрудниха посрещането на Марек. Монтанчани дръпнаха с 5 точки разлика до първото тегхническо прекъсване - 8:3. От своя страна дупничани допуснаха много грешки от сервис. Монтана увеличи аванса си до втората пауза на 16:8 и без проблеми поведе с 1:0 след 25:15. Междувременно при 18:9 в състава на Марек се появи основният разпределител Любомир Агонцев, който замени Делчо Раев. Това бяха първи игрови минути на Агонцев след операцията на коляното, която претърпя преди Нова година. Във всички геймове до края на мача той влизаше на игрището за малко.

Във втората част гостите от Марек се събудиха. Те имаха леко предимство от 2 почти през цялата част. Краят бе изключително оспорван, след като Монтана имаше два геймбола, но не се възползваха от тях. В крайна сметка Марек успяха да изравнят след драматично 29:27. Третият гейм стартира със силна серия от сервис на Минчо Минчев и Монтана поведе с 6:0. Домакините продължиха със силната си игра за разгромното 25:13. Четвъртата част се разви по идентичен начин - 25:11 и 3:1 за Монтана.

Най-полезни за Монтана станаха Минчо Минчев и Златко Кьосев с 23 и 22 точки за победата. За тима на Марек угандийският диагонал Окелло Дауди завърши с 16 точки.

МОНТАНА - МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) 3:1 (25:15, 27:29, 25:13, 25:11)
МОНТАНА: Делчо Раев 1, Минчо Минчев 23, Леон Тончев 4, Златко Кьосев 22, Николай Къртев 15, Борис Наков 6 - Добромир Иванов-либеро (Любомир Агонцев 1)
Старши-треньор: Даниел Пеев
МАРЕК: Константин Нечев 2, Окелло Дауди 16, Ангел Станков 5, Цветелин Цветанов 5, Борислав Апостолов, Преслав Йорданов 2 - Христо Колев-либеро (Кристофър Макунзи 3, Димитър Дулчев 1, Светослав Иванов, Алберто Славов)
Старши-треньор: Найден Найденов.

Статистика: Стилиян Бодурски (скаутмен на Монтана)