Hyundai атакува титлата във WRC с четири коли във Великобритания

Hyundai ще бъде представен от четири автомобила в предпоследния кръг от Световния рали шампионат на Острова (26 - 29 октомври), опитвайки се да стопи изоставането си от 64 точки спрямо M-Sport в класирането при отборите. При пилотите пък ситуацията изглежда най-оспорваната за последните няколко години, като Тиери Нювил изостава от Себастиен Ожие с едва 17 пункта.

"Вярваме, че тази стартова редица ни дава шанс да запазим възможностите си за титла както при пилотите, така и при конструкторите. Тиери финишира на подиума миналата година, докато Андреас бе там през 2015-а, така че знаем техния потенциал", разкри шефът на Hyundai Motorsport Мишел Нандан.

Въпреки че автомобилите на Hyundai ще бъдат четири, тимът трябва да излъчи само три, които да могат да запишат точки в класирането при отборите. Плановете на корейския конструктор за закриващия сезона кръг в Австралия са все още неизвестни.

Този уикенд Хейдън Падън ще пропусне рали Каталуня за сметка на новото попълнение в тима Андреас Микелсен.

За следващия сезон Hyundai ще разчитат на двамата си титулувани пилоти Тиери Нювил и бившия пилот на Volkswagen Андреас Микелсен, докато Хейдън Падън и Дани Сордо вероятно няма да са с пълна състезателна програма в шампионата.