Наполи намигна на Юве и Интер с унищожителна победа (видео)

Отборът на Наполи хвърли ръкавицата на Ювентус и Интер. Футболистите на Маурицио Сари направиха на пух и прах новака Беневенто в мач от 4-ия кръг на Серия “А”. Наполи спечели с 6:0 на своя стадион “Сан Паоло” и вече има 4 победи в първите си 4 мача, като е с пълен актив от 12 точки, също както и шампиона Ювентус и гранда от Милано Интер. Неаполитанците обаче са с по-добра голова разлика, като във всеки от двубоите си от началото на сезона в Серия “А” са отбелязали поне по 3 гола. На старта те надиграха Верона с 3:1 като гости, след това със същия резултат сразиха у дома Аталанта, а в миналия кръг пометоха Болоня с 3:0 на “Ренато Дал’Ара”.

Беневенто пък записа най-тежкото си поражение от началото на сезона. Тимът остава без спечелена точка, но в първите си три срещи допусна поражения само с по един гол разлика. Гостите обаче трябва да бъдат доволни, че не загубиха мача днес с двуцифрен резултат.

Головата фиеста на “Сан Паоло” започна още в третата минута, когато Дрис Мертенс получи топката в наказателното поле на гостите отдясно на вратата и стреля, стражът Вид Белец изби, но Алан бе на точното място и направи лесна добавка.

В 15-ата минута Лоренцо Инсиние удвои преднината на домакините с много красив гол. Той пое топката в наказателното поле, извъртя се и с много прецизен изстрел я изпрати в мрежата.

Не след дълго - в 27-ата минута, Мертенс отклони топката от въздуха в противниковата врата. Белгиецът го стори след прекрасна асистенция на Инсиние.

Само пет минути по-късно бе ред и на Хосе Кайехон да порази противниковата врата. Юношата на Реал Мадрид се намираше до точката за дузпата, когато получи пас отляво и не пропусна да направи резултата 4:0.

През второто полувреме играчите на Сари отбелязаха още “само” два гола. Техен автор стана Мертенс, като и в двата случая бе точен от дузпа. В 65-ата минута белгиецът направи резултата 5:0 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу резервата Емануеле Джакерини. Стражът Белец успя да играе с топката, но не и да й попречи да влезе във вратата при изпълнението на наказателния удар. В последната минута Мертенс оформи своя хеттрик, като този път не остави шансове на Белец с мощен шут в долния десен ъгъл на стража.