Неудържимият Порзингис се разправи и с Турция (видео)

Приключи и последният мач от груповата фаза на Евробаскет 2017 за мъже. В Истанбул Латвия победи един от домакините на шампионата Турция с 89:79.

Очаквано над всички в мача в четвъртък вечерта бе звездата на Ню Йорк Никс Кристапс Порзингис. 22-годишното тежко крило изтормози Турция с 28 точки и 7 борби (3 от които в атака) с изключително ефективна стерлба (9/15, 3/6 от зоната за три точки и 7/7 от линията за наказателни удари). Порзингис записа и 3 "чадъра" и 2 откраднати топки. Янис Блумс допринесе със 17 точки за победата на латвийците.

Двубоят се превърна в своеобразен дуел между Порзингис и Седи Осман, който записа впечатляващите 24 точки, 6 борби и 5 асистенции за южните ни съседи. 22-годишното леко крило на Кливланд Кавалиърс също показа добра ефективност в стрелбата (7/13, 4-8 от тройката и 6/8 от фаул), но усилията му не бяха достатъчни и турският тим трябваше да преклони глава пред съперника си.

Балтийците имаха 9 точки аванс след края на първото полувреме и успяха да го съхранят, като заеха второ място в крайното класиране в Група “D” и на 1/8-финалите Порзингис и компания ще се изправят срещу Черна гора. Турция остана на четвърта позиция в групата и ще има доста тежък съперник в следващата фаза в лицето на Испания. Сърбия пък зае първото място в групата и ще срещне Унгария на осминафиналите, а финиширалият на трета позиция в групата тим на Русия ще мери сили с Хърватия.

Ясни са и останалите осминафинални двойки: Германия - Франция, Словения - Украйна, Литва - Гърция и Финландия - Италия.

В предпоследния двубой от груповата фаза Черна гора срази Румъния с 86:69.