Тима и Порзингис отказаха Белгия

Латвия се поздрави с първа победа на ЕвроБаскет 2017, след като във втория си мач от група D балтийците бяха достатъчно убедителни срещу Белгия за 92:64 и така двата тима вече са с еднакъв актив - 1 успех и 1 загуба.

Янис Тима и Кристапс Порзингис поведоха латвийците към крайния триумф, като реализираха по 27 точки всеки. Тима добави 7 борби и 2 асистенции, докато звездата на Ню Йорк Никс се отличи с 6 борби и 2 асистенции.

Латвия си изгради добър аванс през втората четвърт и след това запази добрата дистанция спрямо белгийците, за да се стигне до заключителните 10 минути, когато победителите вкараха с 20 точки повече от съперника (29:9) и затвориха мача при 92:64.

Давис Бертанс добави 10 точки, 5 борби и 4 асистенции за победителите. Аксел Ервел вкара 12 за Белгия.