Стяуа се измъкна срещу Димитров и Златински

Отборът на Стяуа стигна само до равенство 1:1 в домакинството си на Университатя (Крайова) от 3-ия кръг на първенството на Румъния. Цял мач за гостите изиграха българите Христо Златински и Радослав Димитров. Техният тим дори пръв поведе в мача чрез Балуца в 28-ата минута, но Гнохере измъкна столичани с изравнителен гол в 62-ата минута.

Университатя взе преднина в мача в 28-ата минута, когато домакините направиха грешка при изнасянето на топката, Густаво Ди Мауро открадна и подаде супер извеждащ пас за Александру Балуца, който сам срещу вратаря хладнокръвно реализира за 0:1.

В 62-ата минута обаче Стяуа успя да се върне в двубоя. При един далечен удар от фаул вратарят на Университатя не се намеси добре, стигна се до разбъркване, като домакините пропуснаха една възможност, но след това топката стигна до Гнохере, който нямаше как да сгреши и вкара в опразнената врата за 1:1.

След това реми Стяуа се изкачи до 3-ото място в класирането със 7 спечелени точки. Университатя пък се намира на 5-ото място с 5 спечелени точки.