Домакинска издънка за Златински и Димитров в Румъния

Университатя (Крайова) с българите Христо Златински и Радослав Димитров в състава си не успя да победи Конкордия в домакинството си от 2-ия кръг на румънското първенство. И двамата българи започнаха срещата като титуляри, като Златински си изкара жълт картон, а след това бе заменен в 62-ата минута от Роси, докато Димитров остана на терена цял мач.

Университатя поведе в 14-ата минута, когато топката бе центиррана в наказателното поле, Банку отправи нещо средно между удар и центриране, а Балуца отблизо отклони топката във вратата за 1:0.

В 23-ата минута обаче гостите стигнаха до изравняавнето. Играчите в червено се възползваха колективна грешка в отбрана, размениха няколко паса, преди Кристеску с глава да насочи топката във вратата за 1:1.

Този резултат се запази до края на мача, като Университатя изпусна, но с 4 спечелени до момента заема 2-ото място във временното класиране. Това пък бе първа точка за Конкордия, като отборът се намира на 10-ото място.