Румънец носи скъпоценна победа на Анжи (видео)

С два гола на новото попълнение Паул Антон Анжи победи Тосно с 2:0 в дербито на дъното от 23-ия кръг на руската Премиер лига. Румънецът се разписа в 17-ата и 43-ата минута, а успехът изкачи тима от Махачкала над зоната на директно изпадащите.

Преди този мач Анжи се намираше на предпоследното 15-о място в класирането и нямаше победа през пролетта. Дебют за тима направи узбекистанският халф Достонбек Хамдамов, но големият герой беше друг. Антон откри резултата в 17-ата минута след пас на Арсен Хубулов и щастлив рикошет в защитник на гостите. В края на полувремето румънецът с мощен удар покачи на 2:0 и доближи Анжи до трите точки.
Второто полувреме беше равностойно и без много голови ситуации. На два пъти Хубулов можеше да вкара трето попадение за Анжи, но и това 2:0 бе напълно достатъчно за домакините, които вече са на 13-а позиция, изпреварвайки Тосно и Амкар. Отборът на Петър Занев обаче е с мач по-малко заради отложения си двубой с лидера Локомотив (Москва).

В следващия кръг Анжи гостува на Краснодар, а Тосно ще има тежка визита на Спартак (Москва).