Левски даде само гейм на Миньор (галерия)

Волейболистите на Левски записаха втора поредна и общо 11-а победа в Суперлигата на България. "Сините" дадоха само гейм и се наложиха над Миньор (Перник) с 3:1 (25:21, 25:20, 12:25, 25:22) в среща от 17-ия кръг, играна тази вечер в зала "Христо Ботев" в София.
Левски - Миньор (Перник)@@@
Така момчетата на Владо Николов продължават да са на 6-о място във временното класиране с 10 победи, 7 загуби и 30 точки. Перничани остават на 10-о място с 4 победи, 12 загуби и 10 точки, но и мач по-малко. В следващия кръг Левски гостува на шампиона и лидер в таблицата Нефтохимик 2010 (Бургас), а Миньор е домакин на Марек Юнион Ивкони (Дупница). Срещите са в петък (9 февруари) от 18,30 часа. Преди това Миньор ще изиграе и отложения си мач срещу Тетевен Волей от 10-ия кръг. Този двубой е във вторник (6 февруари) от 18,30 часа.
Първия гейм на срещата започна равностойно, но в края Левски дръпна с 2-3 точки и поведе след 25:21. Във втората част "сините" контролираха напълно играта и я спечелиха спокойно с 25:20. Миньор показа коренно друго лице в третата част като даде само 12 точки на Левски и намали изоставането си на 1:2. Четвъртият гейм също бе доста равностоен. При 18:18 перничани взеха две точки преднина, но Левски изравни при 22:22. Последваха три поредни точки за "сините" и победа с 3:1 след 25:22.

Реализатор за победата на Левски стана Смилен Мляков с 18 точки (1 ас, 3 блока). Евгений Банов добави 17 точки (1 ас, 1 блок) за успеха.

За Миньор Иван Дамянов отбеляза 11 точки. Пламен Драгиев завърши с 10 точки.

ЛЕВСКИ ВОЛЕЙ - МИНЬОР (ПЕРНИК) 3:1 (25:21, 25:20, 12:25, 25:22)