Тетевен с втора победа след разгром над Черно море

Волейболният отбор на Тетевен Волей записа втора победа в Суперлигата на България, след като надигра Черно море (Варна) с 3:0 (25:15, 26:24, 25:14) в мач от 17-ия кръг.

Въпреки успеха, "зелените" останаха на последното 12-то място във временното класиране с 2 победи, 14 загуби и 7 точки, но и мач по-малко. Черно море продължава да е на 9-о място с 5 победи, 11 загуби и 17 точки. В следващия 18-и кръг Тетевен гостува на Добруджа 07 (Добрич), докато варненци са домакини на ЦСКА. Преди това, обаче, тетевенци ще изиграят отложената си среща с Миньор (Перник) от 10-ия кръг. Този двубой е във вторник (6 февруари) от 18,30 часа.

Първият гейм на срещата вървеше равностойно, след което "зелените" направиха серия от бомбени сервиси. Домакините от Тетевен показаха страхотна игра и в атака, което им осигури предимство и позволи да затворят с огромна преднина - 25:15. Във втората част тетевенци владееха положението на полето през повечето време. След 20:17, обаче, гостите от Черно море взеха инициативата и стопиха преднината, като за момент дори поведоха. Борбата бе до края, но в крайна сметка волейболистите на Петър Мечкаров се оказаха по-издръжливи и увеличиха аванса си на 2:0 след 26:24. Третия гейм бе изцяло под диктовката на Тетевен, като състезателите на Петър Мечкаров не дадоха възможност на съперниците си да действат. Това им донесе чиста победа с 3:0 след разгромно 25:14.