Монтана с чиста победа над Добруджа (снимки)

Волейболният отбор на Монтана записа 5-а поредна и общо 13-а победа в Суперлигата на България, след като надигра у дома Добруджа 07 (Добрич) с 3:0 (25:14, 26:24, 25:20) в среща от 17-ия кръг, играна тази вечер.

Така монтанчани се изкачиха на 2-о място във временното класиране с 13 победи, 3 загуби и 36 точки, но и мач по-малко. Добруджа остава на 7-а позиция с 8 победи, 9 загуби и 23 точки. В следващия кръг Монтана гостува на Хебър (Пазарджик), докато добричлии са домакини на Тетевен Волей. Срещите са в събота (10 февруари). Преди това, обаче, момчетата на треньора Даниел Пеев ще изиграят отложения си мач от 13-ия кръг срещу Марек Юнион Ивкони (Дупница). Този двубой е в сряда (7 февруари) от 18,00 часа.

Гостите от Добруджа играха без своя капитан Димитър Маринков, който поради семейни причини не пътува с отбора. Домакините от Монтана започнаха със самочувствие и взеха набързо първия гейм с 25:14. Втората част бе доста оспорвана и до последно не се знаеше кой ще я спечели. В крайна сметка монтанчани затвориха гейма след 26:24. Интрига в третата част имаше до първото техническо прекъсване, след което Монтана се поздрави с крайната победа след 25:20 и 3:0.