Хебър с бърза победа над Арда

Волейболният отбор на Хебър (Пазарджик) постигна 4-а поредна и общо 11-та победа в Суперлигата на България. Момчетата на треньора Атанас Петров биха безпроблемно като гости Арда (Кърджали) с 3:0 (25:19, 25:13, 25:22) в мач от 17-ия кръг, игран тази вечер в зала "Арпезос".

Така "тигрите" от Хебър се изкачиха на 4-о място във временното класиране с 11 победи, 6 загуби и 31 точки. Арда остава на предпоследното 11-то място с 2 победи, 15 загуби и 12 точки. В следващия кръг Хебър е домакин на Монтана, докато кърджалийци ще гостуват на Пирин (Разлог).

Волейболистите на Хебър доминираха почти през целия мач. В първия гейм играта вървеше равностойно, след което пазарджиклии успяха да се откъснат и да поведат след 25:19. Интрига се заформи и в последния трети гейм, когато домакините от Арда опитаха да се върнат в игра, но усилията им не бяха достатъчни и Хебър спечели с 3:0 след 25:22.

Над всички за Хебър бе Минчо Минчев с 19 точки (3 блока, 1 ас и 58% ефективност в атака) за победата. За домакините от Арда влезлият като резерва Кристиян Пенчев завърши с едва 7 точки.

АРДА (КЪРДЖАЛИ) - ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) 0:3 (19:25, 13:25, 22:25)
АРДА: Владимир Лобутов, Иван Замфиров 6, Петър Петров 2, Кирил Хаджиев 5, Младен Кавалджиев 4, Николай Миронов 2 - Николай Колев-либеро (Георги Димитров 2, Кристиян Петров 7, Симеон Топузлиев 4, Райчо Раев, Владислав Лукаревски-либеро)
Старши-треньор: ИВАН ХАЛАЧЕВ
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 19, Мартин Симеонов 13, Костадин Бишуров 4, Мартин Палийски 9, Венцислав Трифонов 9 - Ивайло Лалов-либеро (Любослав Симеонов, Петър Бъчваров 1, Иван Тасев)
Старши-треньор: АТАНАС ПЕТРОВ.

Статистика: Кирил Донев (скаутмен на Хебър)