Марица (Пд) с равен като гост, продължава без допуснат гол

Отборите на Марица (Пловдив) и Розова долина (Казанлък) завършиха наравно 0:0 в мач от петия кръг на първенството в Югоизточната Трета лига, игран в събота на стадион "Севтополис" в Казанлък. Преди двубоя двата отбора излязоха със специални фланелки с лика на Емил Рачев, почитайки паметта на талантливия футболист на домакините, който почина внезапно преди няколко дни. Мачът бе прекъснат в 7-ата минута в негова памет.

Първата част бе равностойна, като двата тима предложиха интересна игра, но реферът Тютюнджан, който ръководи второ поредно гостуване на Марица, накъса играта с отсъждания на фалове. През втората част тимът на гостите имаше превес и създаде няколко добри ситуации. На два пъти Величко Величков стреля опасно с глава след корнери, но първия път вратарят на домакините Маринов спаси, а вторият удар излезе в аут.

В 85-та минута Запрян Запрянов се измъкна зад защитата, но бе съборен с тяло, а съдията отсъди фал в нападение и опасността пред вратата на домакините бе ликвидирана. Тодор Тимонов също имаше шанс да реализира. Той отправи силен, плътен удар от около 20-25 метра, но топката премина на сантиметри от целта. И през втората част направиха впечатление отсъждания, с които не се даваше възможност да се организират бързи атаки.

Така двата тима си поделиха по една точка, а Марица продължава да няма загуба, като е единственият състав в групата, който няма допуснат гол вече 450 игрови минути, или точно пет мача. Пловдивчани заемат четвъртата позиция с 11 точки, а водач е Нефтохимик с 15. В следващия кръг "жълто-сините" приемат Садово на стадион "Марица", а двубоят е следващата събота, 15-ти септември, от 17:00 часа. Всеки посетил мача ще получи актуален календар на представителния тим.