Ботев (Гълъбово) поведе в класирането на Втора лига

Отборът на Ботев (Гълъбово) постигна комфортна победа с 3:1 срещу новака във Втора лига Кариана (Ерден), с което поведе в класирането на втория ни ешелон.

Домакините от Гълъбово направиха добро първо полувреме, след което водеха с 2:0 чрез голове на Рангел Абушев (23’) и Николай Янков (41’). Преднината на тима нарасна до 3:0 в 50-ата минута, когато Методи Костов се разписа от дузпа преди Иван Тодоров също от наказателен удар да оформи крайния резултат 10 минути преди края.

Така, след равенството 1:1 срещу друг новак - ЦСКА 1948, преди седмица, Ботев е начело на Втора лига преди изиграването на останалите три срещи от кръга. От друга страна, Кариана е на последното място в таблицата с две загуби.